Składniki Maxi3Veny – poznaj ich właściwości i zalety

Składniki Maxi3Veny

Maxi3Vena jest suplementem diety, który w skuteczny sposób wspiera funkcjonowanie układu żylnego. Cały układ naczyń żylnych jest ogromnym i skomplikowanym mechanizmem, którego praca nie może być w żaden sposób zaburzona. W przeciwnym wypadku może dochodzić do wielu niebezpiecznych dla zdrowia schorzeń, jak m.in. przewlekła niewydolność żylna. Jakie składniki zawiera w sobie suplement i jakie mają one właściwości?

Przewlekła niewydolność żylna – jakie są jej objawy i sposoby leczenia?

Na chorobę tę składa się cały zespół objawów, które wynikają z długotrwałego poszerzenia naczyń krwionośnych i w konsekwencji ze wzrostu ciśnienia żylnego [1]. Początkowe symptomy, jak m.in. obrzęki kostek (nasilające się szczególnie wieczorami), mogą nie budzić niepokoju i być uznawane np. za efekt przemęczenia nóg po całym dniu, jednak szybko pojawiają się kolejne oznaki choroby, jak ból, skurcze mięśni oraz żylaki, a dalej przebarwienia i stany zapalne skóry [1].

Przyczyn przewlekłej niewydolności żylnej jest bardzo wiele, m.in. refluks żylny (głównie po przebytej zakrzepicy żył głębokich), nieleczone żylaki kończyn dolnych w zaawansowanym stadium czy niedrożność żył [1]. Leczenie schorzenia dzielimy na dwa podstawowe rodzaje – zachowawcze oraz zabiegowe [1]. W pierwszej kolejności stosuje się metody zachowawcze, takie jak przede wszystkim zmiana stylu życia na zdrowszy oraz farmakoterapia, która w dużej mierze opiera się na środkach pochodzenia roślinnego, jak m.in. hesperydyna [1]. To właśnie ona jest jednym ze składników produktu Maxi3Vena. Jakie inne składniki w nim występują i jak działają?

Hesperydyna, ruszczyk i witamina C – na zdrowie dla układu żylnego!

Hesperydyna jest organicznym związkiem chemicznym, który w dużych ilościach występuje m.in. w owocach cytrusowych. Wykazuje ona działanie przeciwzapalne, jest silnym przeciwutleniaczem, chroni naczynia krwionośne, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Ponadto – podobnie jak witamina C – jest niezbędna w syntezie kolagenu.

Witamina C także pełni rolę przeciwutleniacza, aktywuje liczne enzymy, podnosi odporność organizmu [2]. Skutkiem niedoboru kwasu askorbinowego jest m.in. kruchość oraz pękanie naczyń krwionośnych. Mogą pojawić się także: niedokrwistość, zaburzenia tworzenia kolagenu, ogólne osłabienie [2].

Jeszcze jednym istotnym składnikiem preparatu jest ekstrakt z ruszczyka kolczastego, zwanego też myszopłochem kolczastym. Ta wyjątkowa roślina wykazuje liczne właściwości lecznicze. Podobnie jak pozostałe składniki, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu żylnego, zwiększa napięcie żylne i wspiera redukcję obrzęków. Dzięki połączeniu tych trzech składników w odpowiednich dawkach Maxi3Vena skutecznie chroni układ krwionośny, znacząco zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych schorzeń.

Takie zestawienie składników polecane jest nie tylko osobom, które chorują na rozmaite schorzenia układu żylnego, ale także tym, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka ich wystąpienia, jak m.in. palacze, osoby z nadwagą i otyłością, prowadzące siedzący lub stojący tryb życia i pracy, osoby z cerą naczynkową oraz borykające się z cellulitem i obrzękami. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, iż stosowanie nawet najlepszych suplementów diety czy leków nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeżeli nie wdrożymy właściwego postępowania na wielu innych płaszczyznach. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomniane już zmiany stylu życia na zdrowszy, jak zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna, rzucenie nałogów i np. pozbycie się zbędnej ilości kilogramów.

Źródła:
[1] Dr med. Frołow M. Przewlekła niewydolność żylna. https://zakrzepica.mp.pl/zylaki/66180,przewlekla-niewydolnosc-zylna. Data dostępu. 11.12.2017
[2] Mgr inż. Przygoda B. Witamina C. https://dieta.mp.pl/zasady/63300,witamina-c. Data dostępu: 11.12.2017
MAX/06288/06/20
SUPLEMENT DIETY